Jää-, ja lumetõrje katustelt

Lumekoristus ja jääpurikate eemaldamine katustelt

Talvisel perioodil teostame lumekoristust erinevat tüüpi katuselt s.h ka jää ja jääpurikate eemaldamist – alates lamedast kuni kõige järsema katuseni.

Eestimaa talvede puhul on vältimatu, et vähemalt mõned korrad talve jooksul tekib vajadus võtta ette lumekoristus katuselt ning tekkinud jää ja jääpurikad eemaldada.             

Katuselt lumelükkamine pole võrreldav sama tegevusega maapinnal. Ilma eelneva kogemuseta, õigete töövõtete ja  töövahenditeta on tegemist küllaltki ohtliku tööga. Turvalisuskaalutlustel on mõistlik  ja soovitatav oma kinnisvara usaldada asjatundjate hooleks.

 

Vikatimehe kogenud ja oskusliku meeskonnaga puhastame Teie katuse ettevaatlikult ja korralikult, vastavate töövahendite ja võtetega, kahjustamata katusepinda.                       

Tööde teostamisel ei kasutata teravaid ega metallist töövahendeid. Lumelabitatel puuduvad teravad metallääred, vältimaks värvikahjustusi ja kriime.                        Jääpurikate eemaldamiseks kasutame vaid kummihaamreid. Vajadusel kasutame katusel liikumiseks spetsiaalselt alpinistlikku turvavarustust, et tagada juurdepääs ka kõige keerulisematele kohtadele.

Lume lükkamiseks ja jää eemaldamiseks ei  pea ega saagi tingimata alati katusele minema. Tööde teostamisel kasutame asendamatud abilisi tõstukite näol.                                    

Ettevõtte omab roomikutel tõstukit, töökõrgusega 22 meetrit. Roomikutel tõstuk on ideaalne liikumaks mööda lumiseid maastikke ja pinnaseid, pääsedes ja töötades ka kitsastest tingimustes, nt kitsastes koduhoovides. Kõrgemate katuste puhul leiab kasutust järelveetav tõstuk, töökõrgusega 25 meetrit.  

Eesmärk ei tohiks olla katuse perfektne puhtus, vaid katusematerjali, konstruktsiooni ja vihmaveesüsteemide säilitamine tervena. Kuna kõigi hoonete puhul on nende eluea üheks olulisemaks teguriks just katuse seisukord, oleme loonud omalt poolt kõik eeldused, hoidmaks tööde teostamisel Teie kinnisvara väärtust võimalikul parimal viisil.

Loomulikult tagame lumekoristuse ajal ohutuse nii kõnni- kui autoteel – piiritleme ohumaa ja paigaldame hoiatusmärgid.

Vastavalt vajadusele organiseerime ka lume- ja jää äraveo.